Vstupenky
12.04.2023

AUTO MOTO BLEŠÁK - DAVY LIDÍ, MOŘE ZÁŽITKŮ

Celkem 7 000 lidí prošlo branami Výstaviště Kroměříž na velikonoční akci Auto Moto Blešák.

Zlínský sběratel Ladislav Samohýl tu ve světové premiéře uvedl kolekci čtyř jedinečných veteránů značky Alfa Romeo. „Veliký zájem mne samozřejmě těší, lidé jsou určitě spokojeni, každý vůz má zajímavý příběh, o tuhle Alfu 8 C 2300 měl napřed zájem Enzo Ferrari,“ popisoval majitel jedinečné kolekce.

„Moc rád bych se dožil Muzea veteránů pana Samohýla, to by byl pro návštěvníky Zlína doslova světový tahák,“ glosoval pohled na nablýskané krasavce motoristický fanoušek Milan ze Zlína

Na akci se předvedly i vozy Opel, včetně dobových „závodniček“ ze 70. a 80. let, kdy je mohli obdivovat mimo jiné fandové Barum Czech Rally Zlín.

Návštěvníci si připomněli i 75 let úspěšné pneumatikářské značky Barum.

Prostory na Výstavišti i před ním zaujali i americké bouráky druhé poloviny minulého století, dobové Volhy, ale i Trabanty, Škodovky 1000 i 100 mnoho dalších více než 150 vozidel.

„Tady v té stovce jsem před 47 lety absolvovala autoškolu,“ vzpomínala návštěvnice Jitka z Prahy.

Součástí motoristického svátku byla i velká motoburza, kde si na své přišel úplně každý a kde bylo k velkému obdivu a často i úžasu, kolik součástek a jejich komponentů v neuvěřitelném množství a škále nabízeli přepočetní prodejci.

Auto Moto Blešák doplnilo také oblíbené Hobby sběratelské setkání. Na něm si zájemci mohli vybrat od odznaků, mincí, bankovek až třeba po hodiny, či gramodesky v originálních obalech například z dob, kdy začínal dnes naprosto legendární Olympic a jeho vrstevníci.

„To byla doba, kdy se u nás ve městě koncertovalo prakticky denně, živá hudba zněla z řady podniků ve městě, dnes je tu ticho a nebýt studentů, tak fakt nevím,“ vzpomínal Zlíňan Jaroslav.

Pořadatelé už teď zvou na podzimní akci v neděli 3. 9. 2023 kde slibují opět unikátní podívanou.

Kontakt pro média

Michaela Ohlídalová

+420 734 487 813

ohlidalova@vystavistekromeriz.cz

www.vystavistekromeriz.cz

www.facebook.com/VystavisteKromeriz