Vstupenky
21.03.2023

KROMĚŘÍŽ BUDE HLAVNÍM MĚSTEM MYSLIVOSTI

Kroměřížské výstaviště se na začátku dubna změní v přírodní království přímo nadupané vším, co souvisí s jedním z nejušlechtilejších koníčků ale i povolání. V rozlehlém areálu se těší na setkání všichni, jimž leží na srdci stav našich lesů a přírody vůbec. První dubnovou sobotu a neděli se uskuteční další ročník oblíbené akce Myslivost a příroda. Českomoravská myslivecká jednota tak oslaví 100. výročí svého založení.

„Máme znovu připraven program pro každého. Rozmanitý, pestrý a nepochybně velmi zajímavý,“ láká na Výstaviště Kroměříž jeho ředitel Pavel Konečný.

Odborná i laická veřejnost se mohou těšit mimo jiné na velkou prodejní výstavu, která nabídne v široké škále vše pro pobyt v přírodě. Tahákem a pastvou pro oči malých i velkých bude jistě i chovatelská přehlídka ulovené zvěře v okrese Kroměříž v roce 2022.

„Nabídneme ale také exponáty africké zvěře, potěšíme i nejlepšími vybranými obrázky ze soutěže dětí základních škol s tématem příroda kolem nás,“ doplňuje Konečný.

Na plochách výstaviště, které je pro takovou velkoplošnou akci přímo ideální, si najdou vedle odborné veřejnosti své i celé rodiny s dětmi.

Laiky zaujme třeba lesní pedagogika, předvedou se sokolníci, lukostřelci, trubači ze Střední lesnické školy v Hranicích. Zajímavá je i laserová střelnice simulující brokovou střelbu na letící terč, nepochybně potěší i řezbářské práce studentů Střední oborné školy z Bystřice pod Hostýnem.

Každopádně bude postaráno také o chuťové pohárky všech přítomných, které potěší soutěž o nejlepší zvěřinový guláš pod vedením kuchaře Pavla Sapíka.

PROGRAM:

SOBOTA

10:00 - 11:00 představení loveckých plemen psů

11:00 - 12:00 přednáška Resuscitace a první pomoc u psa s Lubomírem Hajným

12:00 - 13:30 Michal Tučný Revival Band

13:30 - 15:00 přednáška Pavla Scherera o srnčí zvěři

NEDĚLE

10:00 - 11:00 vaření s Pavlem Sapíkem

11:00 - 13:00 prodej soutěžních zvěřinových gulášů

12:00 - 12:30 ukázka vábení - Petr Joo

13:30 vyhodnocení soutěže "O nejlepší zvěřinový guláš"

14:00 - 14:30 - ukázka vábení - Petr Joo