Vstupenky
05.04.2023

SVĚTOVÁ PREMIÉRA A VELKÝ SVÁTEK MOTORISTICKÝCH SRDCÍ: AUTO MOTO BLEŠÁK NA VÝSTAVIŠTI KROMĚŘÍŽ

Světová premiéra a velký svátek motoristických srdcí: AUTO MOTO BLEŠÁK na Výstavišti Kroměříž

Tohle datum: neděle 9. dubna by si měli červeně zatrhnout ve svých kalendářích všichni příznivci motorismu. Ti, kteří mají rádi i pohled do historie, pak hned dvakrát.

Výstaviště Kroměříž pořádá AUTO MOTO BLEŠÁK a na své si tu přijde opravdu každý.

Mezi 8. a 15. hodinou tu moderátor Petr Suchoň provede mimořádně pestrou akcí, která slibuje báječné nejen (ale především) motoristické zážitky.

„Naši návštěvníci se druhou dubnovou neděli mohou těšit například na výstavu dokonale nablýskaných vzácných veteránů Alfa Romeo ze sbírky Ladislava Samohýla, vedle historických vozidel, zveme také do expozice společnosti Continental Barum s.r.o. Tam si připomeneme 75. výročí od vzniku slavné značky BARUM,“ nabízí některé ze stěžejních bodů pestrého programu akce ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný.

Hlavním tahákem dne bude světová premiéra čtyř veteránů značky Alfa Romeo ze sbírky Ladislava Samohýla. Návštěvníci výstaviště uvidí tyto čtyři vozy pohromadě vůbec poprvé. Vozidla nevyčíslitelné hodnoty jsou originály s jedinečným příběhem. Kupříkladu Alfu Romeo 8C 2300 si původně objednal Enzo Ferrari. Alfa Romeo 6C 2500 se zase představí s karoserií od legendárního Pinin Fariny.

A bude toho mnohem více. Sraz vozů Opel láká na závodní skvosty jako Opel Ascona A, který v roce 1974 na Barum Rally pilotoval mistr volantu Walter Röhrl nebo Opel Kadett GT/E se kterým soutěžil Franz Wittmann. A také na civilní historické perly jako Opel GT z 60 let, Opel Kadett B či Opel Manta A.

AUTO MOTO BLEŠÁK, to je podle názvu také velká burza. Tedy nabídka náhradních dílů, součástek, komponentů pro automobilovou i zemědělskou techniku, starožitností či vojenských a hasičských sběratelských předmětů.

Motoristická neděle zahrnuje i velké Hobby sběratelské setkání. To představí unikáty sběratelů z více než 200 oborů. K vidění, koupi či výměně budou třeba odznaky, zápalkové krabičky, známky, pohlednice, mince, bankovky a mnoho dalšího.

Organizátoři nezapomněli ani na dobré občerstvení, stejně jako na hudební produkci. U restaurace Na Rynku bude hrát skupina Best of rock.