Vstupenky
VÁNOČNÍ KONCERT PETRY JANŮ S DĚTSKÝM SBOREM SLUNEČNICE

Popis akce

Adventní koncert Petry Janů s dětským sborem Slunečnice

Po krásných koncertech Báry Basikové a Lenky Filipové se Vám letos představí se svým vánočním programem Petra Janů, která vystoupí spolu s dětským sborem Slunečnice. Diváci se mohou těšit na adventní program plný jejích nejznámějších hitů v originálním akustickém podání.

Jedinečný koncert proběhne v pátek 6. prosince ve vánočně vyzdobeném pavilonu B. Návštěvníci si mohou před a po koncertě projít vánoční expozici, která bude nachystána na tradiční výstavu Floria Vánoce. K občerstvení poslouží vnitřní restaurace výstaviště.

Vstupenky v předprodeji. Kapacita sálu je omezena.

-----------------------------------------------

Petra Janů

Petra Janů se již od malička se věnovala zpěvu - zpívala ve sboru. V roce 1972 se zúčastnila náchodské talentové soutěži, kde získala 2. místo a všiml si ji klavírista Pavel Větrovec. Ten ji také doporučil do divadla Semafor, kde posléze několik let působila (např. ve hrách Zuzana v lázni nebo Kytice).

V roce 1977 působila ve skupině Pro-rock se kterou natočila své první album Motorest. Ve stejném roce získala bronzovou příčku v anketě Zlatý slavík a o rok později se stala stříbrnou slavicí. Další její album neslo název Exploduj (1979) a o tři roky později Já-My (1982).

Roku 1984 vydala album 12 Famous And Awarded Movie Songs, na němž byly filmové písně, oceněné americkými Oscary. Později pro ni některé písně skládal Petr Janda (Olympic) - např. Jedeme dál nebo Není nám už sedmnáct.

V osmdesátých letech také spolupracovala s Ondřejem Soukupem, se kterým natočila např. písně Vůně párků nebo Promítám. V roce 1987 se stala poprve zlatou slavicí (celkem toto ocenění získala třikrát).

V 90. letech se Petra Janů objevila i v některých muzikálech, jako např. Bídníci, 451 stupňů Fahrenheita nebo Sny svatojánských nocí. V roce 1999 si zahrála královnu v muzikálu Janka Ledeckého Hamlet. Petra Janů se také objevila ve dvou filmech (Koncert a Můj hříšný muž)

Od roku 2000 se Petra Janů vrací ke spolupráci s Petrem Jandou a Otou Petřinou a vydává opět rockové album Jedeme dál II, které obsahovale i nově natočenou verzi starého hitu. O rok později se na trhu objevilo dvojalbum Motorest Exploduj.

Galerie

Otevírací doba

pátek 6. prosince 2019
začátek koncertu 20:00
otevření areálu 18:00

Ceník

Jednotné vstupné v předprodeji 299,- Kč
Jednotné vstupné na místě 350,- Kč
ZTP/P zdarma i s doprovodem
Koupit vstupenky Facebook událost

Parkování

Parkování na akci je zdarma.
Parkoviště má kapacitu přes 2500 míst.

Další akce, které by Vás mohly zajímat