Vstupenky

Pár slov úvodem

Na výstavišti probíhají během celého roku koncerty, výstavy, veletrhy, svatby a jiné kulturní akce. Základní linii výstav tvoří zahradnické výstavy Floria Jaro, Floria Léto a Floria Podzim, které mají tradici již více než 40 let.

Výstaviště Kroměříž nabízí exteriérové i interiérové možnosti, čímž eliminuje vliv nepříznivého počasí a umožňuje projít expozice suchou nohou. Na ploše o velikosti čtyř hektarů se rozkládají dvě výstavní haly, jeden hektar zastřešených pavilonů, šest jedinečných tematických zahrad a unikátní Dětský a sportovní svět, který láká desítkami atrakcí děti i dospělé. Výstaviště Kroměříž navštíví každý rok přes 250 tisíc návštěvníků.

Náš areál je vhodný i pro Vaše čtyřnohé kamarády. Prosíme však mít pejska na vodítku a případně i s náhubkem a sáčky s sebou:-)

Celý areál je zcela bezbariérový
Pohodlné parkování pro 2,5 tisíce vozů
Ročně přes 250 tisíc návštěvníků
Zastřešený komplex

Mapa areálu výstaviště


Mapa areálu NÁHLED

Naše zahrady

Chloubou výstaviště je šest tematicky odlišných okrasných zahrad, které vnáší do areálu jedinečný kolorit a nenapodobitelnou atmosféru.


Ojedinělý koncept vytváří příjemné klidové zóny k odpočinku.

Stylově osázená zákoutí vzájemně oddělená kamennými zídkami, vodními plochami nebo zurčícími vodopády vytvářejí iluzi divoké přírody a vybízejí k příjemnému posezení. Nechte se i vy strhnout krásnou architekturou známých japonských, francouzských a středoevropských zahrad a obdivujte květinové plochy i vzácné stromy, z nichž některé jsou starší než tři lidské generace.

Jaké druhy zahrad u nás najdete

Japonská mokrá zahrada
Japonská suchá zahrada
Provensálská zahrada
Sortimentová zahrada
Divoká zahrada
Stepní zahrada
In-line dráha

K aktivnímu odpočinku slouží nová in-line dráha s asfaltovým povrchem, která lemuje areál výstaviště v délce cca 1 km. Vede podél objízdné komunikace, od níž ji odděluje travnatý pás. Nová dráha poskytuje bezpečné místo pro všechny milovníky pohybu na in-linech.

Výstaviště v čase

2007
Minulost

Výstavba výstaviště včetně budování zahrad trvala pouze jeden rok. Investorem stavby je společnost TEXTIL INVEST, s.r.o., která v roce 2007 koupila zbytky zkrachovalého výstaviště ve Věžkách a s nemalými investicemi nejdříve zajistila pokračování výstav Floria, které mají více než čtyřicetiletou tradici a patří k největším svého druhu, a následně je dokonce rozšířila o podzimní výstavy, výstavy drobného domácího zvířectva a výstavy řezaných květin.

2012
Dokončení současné podoby

Malebný a dlouho užívaný areál ve Věžkách sloužil věrně, jak vystavovatelům – prodejcům, tak návštěvníkům, ale limity jeho využití, dané umístěním výstavních prostor v centru obce, postupně přestávaly vyhovovat požadavkům návštěvníků. Proto došlo k rozhodnutí vybudovat nové moderní výstaviště, které negativa a omezení toho starého eliminují. Výstavbu Výstaviště Kroměříž podpořil Zlínský kraj dotací z peněz z Evropské unie přerozdělované přes ROP Střední Morava. Společnost TEXTIL INVEST, s.r.o. pak jako hlavní investor investoval jak do stavby, tak do komplexního vybavení výstaviště. Díky této spolupráci byl vybudován moderní výstavní areál, který veřejnosti otevřel své brány v květnu roku 2012 a stal se jednou z nedílných dominant města Kroměříž.

2018
Současnost

Dnes již má výstaviště svou konečnou podobu. Nabízí vnitřní výstavní prostory ve 2 krytých halách (1 200 a 800 m2) a více než 20 000 m2 krytých venkovních výstavních ploch pod přístřešky. Celý areál je tak možné projít suchou nohou i za nepříznivého počasí. Samozřejmostí je komplexní výstavní zázemí včetně restaurace, ozvučení, ostrahy, internetu, WC, zázemí pro vystavovatele a prostorů pro doprovodný program. Nechybí ani venkovní unifikované výstavní stánky ve dvou variantách a prázdné výstavní plochy pro stánky vystavovatelů.

>2019
Budoucnost

Výstaviště Kroměříž připravuje kromě tradičních zahradních výstav celou řadu nových akcí, od dětských dnů až po hudební festivaly, při nichž si přijde na své každý, bez ohledu na věk. To vše s jediným cílem, a sice vytvořit z výstaviště místo, kde lidé napříč generacemi budou moci kvalitně trávit svůj volný čas, bavit se, vzdělávat se. Místo, které svým pestrým programem pomůže rozvíjet kulturu v Kroměříži i v celém Zlínském kraji a bude lákat k dalším a dalším návštěvám.