Vstupenky
06.03.2024

CZECH DRIVE ZAPLNÍ VÝSTAVIŠTĚ KROMĚŘÍŽ. VELKÝ MOTORISTICKÝ SVÁTEK JE ZA DVEŘMI.

Budou to dva dny doslova nabité motoristickými lahůdkami. Výstaviště Kroměříž patří o druhém březnovém víkendu hvězdám motorismu a jejich přepočetným fanouškům. 9. a 10. března se už počtvrté koná CZECH DRIVE.

Přinese mimo jiné výstavy moderních i historických vozidel, autogramiády a besedy s jezdci ověnčenými úspěchy na řadě světových soutěží, prezentaci věhlasných motoristických značek.

„Jsem rád, že CZECH DRIVE vyjel po třech zlínských ročnících na čtvrtou zastávku na Výstaviště do Kroměříže. Je to místo jako stvořené pro tento typ akce svým zázemím a rozsahem,“ zve Miloslav Regner, předseda organizačního výboru Barum Czech Rally Zlín, který stál u zrodu této motoristické přehlídky.

Na setkání bude k vidění zřejmě nejznámější Škoda Octavia na světě, se kterou Roman Kresta zažil před časem mimořádně dramatické chvíle na slavné Rally Monte Carlo. A pořadatelé připravili i expozici, která mapuje úspěchy luhačovického jezdce napříč jeho bohatou kariérou s celou řadou zajímavých artefaktů.

Lahůdkou bude nepochybně skvěle obsazená beseda s účastníky Rally Dakar, zájemci si prohlédnou v pestrém programu i expozice toho nejlepšího, co má motor a kola.

„Na kroměřížském Výstavišti rozvineme dakarský bivak a obsazení bude opravdu hvězdné,“ láká k návštěvě ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný. Přijede například Aleš Loprais s kamionem Praga a určitě také stříbrnou medailí z letošní soutěže. Doplní ho mezi mnoha dalšími Jaroslav Valtr s kamionem Iveco.

Přítomní se určitě potkají také s Davidem Pabiškou s motocyklem KTM Rally, Zdeňkem Tůmou s motocyklem YAMAHA RR 700 anebo Tomášem Ouředníčkem s automobilem Toyota Hilux GR T1.

Pozvání organizátorů akceptoval osvědčený znalec Dakaru za oponou Vlasta Korec, který provede návštěvníky besedou a autogramiádou.

„Dakarská beseda začne v sobotu ve 14.30 a do krásného prostředí v Kroměříži se moc těším,“ hlásí známý moderátor. A dodává: “Kdo nestihne sobotní besedu naživo, budeme pro něj mít v neděli na Výstavišti i záznam na velkoplošné obrazovce“.

Program 4. ročníku CZECH DRIVE je ovšem daleko pestřejší. Velkým lákadlem bude expozice motocyklů značky Ducati.

„Předvedeme veřejnosti výstavu, která mapuje jak historii, tak současnost motocyklového fenoménu z Itálie. Hlavním tahákem bude bezesporu PanigaleV4 R, jedná se o originální repliku superbiku, se kterým vítězil Álvaro Bautista ve WorldSBK, doplňuje informace ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný.

Milovníci jedné stopy se dále mohou těšit na ikony z Itálie jako jsou namátkou Hypermotard 698 Mono, Monster S Multistrada V4 RS, DesertX Rally a mnoho dalších.

Fanoušci Esportu vyzkouší svůj um na profesionálních závodních simulátorech s hrou Assetto Corsa a také na playseats platformě Playstation 5 s hrou Gran Turismo. Pro hráče je připravena i soutěž o nejrychlejší kolo s řadou hodnotných cen.

A pro nejmenší fandy je připravená dětská zóna se šlapacími autíčky a závodními modely.

O dobré rady a tipy na vždy potřebné zlepšení bezpečnosti na silnicích se postarají odborníci z BESIPu. A jak je na Výstavišti zvykem, nebudou chybět ani prodejci v odvětví auto/moto segmentu a kvalitní gastronomické zázemí.

V sobotu i v neděli 9. a 10. 3. bude CZECH DRIVE přístupný veřejnosti vždy od 10 do 17 hodin.

www.vystavistekromeriz.cz/czech-drive/

Kontakt pro média

Michaela Ohlídalová

+420 734 487 813

ohlidalova@vystavistekromeriz.cz

www.vystavistekromeriz.cz

www.facebook.com/VystavisteKromeriz