Vstupenky
14.04.2023

FLORIA JARO 2023 POHLADÍ NA VÝSTAVIŠTI KROMĚŘÍŽ MILOVNÍKY PŘÍRODY HNED DVAKRÁT

Největší tradiční zahradnická výstava v České republice Floria JARO 2023 zve početné zahradníky a zahrádkáře na jarní část hned ve dvou termínech. Zájemci si mohou vybrat z prodloužených víkendů 28.4. - 1.5. a také 5. 5. – 8.5. 2023.

„Dáváme příležitost početným zájemcům, aby si vybrali ve svém volném čase, pochopitelně budeme rádi, když k nám zavítají opakovaně. V každém termínu jim nabídneme vše potřebné pro dům i zahradu, klasiku, ale i novinky pro zahrady a zahrádky, nádhernou podívanou v jedinečné květinové expozici, bohaté občerstvení a pestrý kulturní program, z něhož si vybere opravdu každý,“ nastiňuje základní parametry oblíbené akce ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný.

Okouzlující bude v obou termínech v Pavilonu A Podmořský svět v květech. Tedy unikátní podívaná, kterou připravuje tým věhlasných aranžérů Jarmily a Petry Pejpalových.

„Do Kroměříže se moc těšíme, máme tu ty nejlepší zkušenosti, je to ideální místo setkávání lidí, pozoruhodné je, že tu vůbec nevadí případná nepřízeň vrtkavého počasí. V našem podmořském světě najdete v květinovém provedení stylizované korálové útesy, velryby, mnoho druhů mořských živočichů, chobotnice, medúzy ale i mnoho dalšího, třeba ponorku,“ láká hlavní osobnost úchvatného díla Jarmila Pejpalová. Expozici vytvoří po náročných přípravách spolu s pomocníky během čtyř dnů, což je ale jen vlastní finální část.

„Nosíme podobu díla v hlavě třeba měsíc, když se vše vydaří, míváme samozřejmě skvělý pocit a ráda naslouchám lidem, kteří se tudy procházejí, jejich obdiv dodává sílu k dalším počinům,“ vypráví Jarmila Pejpalová s tím, že letos tvoří svůj podmořský svět z tisíců cibulovin - narcisů, tulipánů a hyacintů a ve velkém využije tropické bromélie.

Parkování osobních automobilů bude v době konání výstav za 50 korun na den. Kapacita parkoviště je 2 500 míst.

Kontakt pro média

Michaela Ohlídalová

+420 734 487 813

ohlidalova@vystavistekromeriz.cz

www.vystavistekromeriz.cz

www.facebook.com/VystavisteKromeriz