Vstupenky
03.05.2024

FLORIA JARO 2024 - MÁJ - LÁSKY A (KRÁSNÝCH KVĚTIN) ČAS

<1. května vyvrcholí na Výstavišti v Kroměříži úvodní část tradiční výstavy pro všechny milovníky přírody FLORIA JARO 2024. Společně s vedením města se její organizátoři rozhodli, že udělají radost seniorům. Konkrétně klientům Domova pro seniory U Kašny na Riegrově náměstí.

„Aby byl i pro ně máj časem lásky a květů, předáme jim první květnový den část naší květinové expozice, aby jim prostě a jednoduše udělala radost. Společně s panem starostou Tomášem Opatrným se do domova vydáme v deset hodin dopoledne,“ říká ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný.

„Výstaviště Kroměříž je pro město významným partnerem nejen na poli cestovního ruchu. Vážím si toho, že v rámci své činnosti nezapomíná ani na nejstarší občany města a že po loňské premiéře darování květin seniorům opět přistupuje k této ukázkové spolupráci soukromé společnosti a neziskového sektoru,“ dodal starosta Kroměříže Tomáš Opatrný.

„Bereme to jako velmi příjemný počin. Naši klienti jsou zpravidla s vysokou potřebou péče, imobilní a květiny jim určitě udělají radost a přiblíží krásnou akci, kterou ve městě máme,“ vítá počin ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže Dagmar Klučková.

Pro zástupce médií budou k dispozici nejenom předávající a vedení domova, ale také klienti, kteří zažili velmi pestré životní příběhy.

Mimo jiné dlouholetý manželský pár Jarmila (81) a František (83) Bečkovi, kteří jsou spolu v krásném manželství 63!!! let, mají vztah plný lásky a vzájemné úcty, anebo další z obyvatelek, vždy dobře naladěná paní Marie Forýtková (83), která oplývá pozitivním přístupem k životu a vedle svých početných vnoučat a pravnoučat miluje právě květiny….

„Už teď si vybírám krásné barevné šaty, třeba budu na prvního máje v televizi, v rozhlase, nebo v novinách,“těší se na nevšední první májový den vitální dáma, paní Maruška.

Výstava FLORIA JARO 2024 pak pokračuje ve dnech 4. - 8. května druhou částí. Samozřejmě s možností nákupů pestrého zahrádkářského a zahradnického i chalupářského sortimentu, unikátní floristickou expozicí Láska v oblacích i bohatým kulturním programem.

Z druhé části výstavy FLORIA JARO 2024 pak poputují květiny ve velkém, stejně jako v loňském roce, do mnoha domovů pro seniory, nemocnic a dalších zařízení zřizovaných Zlínským krajem.

Program květinové akce 1. 5. 2024

10:00 Setkání účastníků, Riegrovo nám. 159, Kroměříž

10:15 – 10:45 Předání květin v Domově pro seniory U Kašny

do 11:15 Rozhovory, fotografie a natáčení s klienty Domova

12:00 – 13:00 Přelet letadla FLORIA JARO

Účastníci: Dagmar Klučková, Sociálních služeb města Kroměříže

Tomáš Opatrný, starosta Kroměříže

Pavel Konečný, ředitel Výstaviště Kroměříž