Vstupenky
03.05.2024

FLORIA JARO 2024: JE MÁJ A KROMĚŘÍŽSKÉ VÝSTAVIŠTĚ OTEVÍRÁ PODRUHÉ KVĚTINOVÝ RÁJ

Téměř 40 000 milovníků květů si našlo cestu na kroměřížské výstaviště během první etapy prodejní výstavy FLORIA JARO 2024. Po krátké přestávce začne druhá, rovněž pětidenní část populární akce už v sobotu 4. května a potrvá do středy 8. května.

Druhý díl se nese ve stejném duchu, stejné je zastoupení prodejců i šíře sortimentu a samozřejmě také pestrý doprovodný program. Jedna atraktivita navíc však bude a konkrétně v poslední den výstavy 8.5. na Den vítězství.

„Plánujeme přelet letadla Boeing Stearman z roku 1940 nad Kroměříží a nad areálem Výstaviště. Stylově tak naplníme na závěr akce název naší květinové expozice Láska v oblacích.“ komentuje novinku ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný.

Pořadatelé z Výstaviště Kroměříž ale mysleli také na ty, kteří se z různých důvodů nemohli osobně dostavit načerpat květinovou jarní energii osobně. A proto 1.5. velká rozkvetlá zásilka putovala za doprovodu starosty Kroměříže Tomáše Opatrného ke klientům Domova pro seniory U Kašny na Riegrově náměstí.

„Bereme to jako velmi příjemný počin. Naši obyvatelé jsou zpravidla odkázáni na pobyt v našem zařízení a květiny jim udělaly ohromnou radost a přiblížily krásnou akci, kterou ve městě máme.“ vítá počin ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže Dagmar Klučková.

Z druhé části výstavy FLORIA JARO 2024 pak poputují květiny ve velkém, stejně jako v loňském roce, do mnoha domovů pro seniory, nemocnic a dalších zařízení zřizovaných Zlínským krajem.

Pořadatelé FLORIA JARO 2024 připravili program i pro nejmladší návštěvníky.

„Neděle u nás patří rodinám s dětmi, velkým lákadlem je určitě náš Dětský svět, který nabízí vstup rodičů a prarodičů coby doprovodu pro děti zdarma. Děti si užijí pestrou škálu atrakcí pod střechou i venku.“ konstatuje vedoucí Dětského světa Miroslava Ohlídalová.

Nadále platí také speciální a bezplatná autobusová linka, která vyráží od zdejšího nádraží a pohodlně dopraví zájemce až na Výstaviště, stejně tak samozřejmě i zpět. Linka 7x bude jezdit ve dnech, 4., 5. a 8. května.

Ani kulturní program druhé části výstavy FLORIA JARO 2024 nevybočuje z osvědčené tradice.

„Vystřídá se u nás opět spousta kapel a hudebních těles, za všechny jmenuji například Hanačku z Břestu, Zdounečanku, Duo Jamaha nebo cimbálovou muziku Réva,“ informuje Michaela Ohlídalová z kroměřížského výstaviště.

Brány kroměřížského výstaviště jsou otevřeny od 4. do 8. května vždy od 9:00 do 17:00. Připraveno je pak i 2 500 parkovacích míst.

Partnerem výstavy FLORIA JARO 2024 je velkoobchod se spojovacím materiálem BMKCO.