Vstupenky
02.08.2023

PRÁZDNINOVÁ PECKA (NEJEN) PRO MOTORISTY. POCTA VOZŮM ŠKODA NA VÝSTAVIŠTI KROMĚŘÍŽ

Jedinečná podívaná se naskytne příznivcům motorismu na Výstavišti Kroměříž. Unikátní výstava desítek vozů z historie i současnosti automobilky ŠKODA.

Aneb POCTA VOZŮM ŠKODA. Jde o průřez stěžejních výrobků slavné automobilky od dob prvních vozidel značky Laurin & Klement.

„V našem areálu jsme připravili opravdovou motoristickou lahůdku. Ve spolupráci se Samohýl Motor Veterán a také Škoda muzeum představíme ve dnech 11.-19. srpna na výstavě více než 30 automobilů a motocyklů,“ osvětluje základní fakta ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný.

Expozice se otevře současně s třídenní výstavou pro zahrádkáře a zahradníky Floria Léto 2023 a vyvrcholí v době konání zlínské Barum Czech Rally Zlín. A budou zastoupeny i unikátní modely motorsportové historie jako Škoda Sport ze slavného závodu Le Mans nebo závodní speciál Laurin & Klement hraběte Kolowrata z roku 1907. Fanoušci motoristické historie tak dostanou opravdu jedinečný prázdninový dárek.

„Jedním z nejvzácnějších klenotů naší sbírky a současně jedním z nejraritnějších kousků v Česku je automobil Laurin & Klement Voiturette A. I ten bude na kroměřížském výstavišti k vidění. Jde o jeden z prvních vozů, jenž z mladoboleslavské automobilky vyjel.“ Popisuje vzácný kus majitel, zlínský podnikatel a patriot Ladislav Samohýl, který dodal na výstavu stěžejní množství exponátů stěží vyčíslitelné hodnoty i ceny.

Vozy, z nichž každý má svůj dokonalý příběh, nazdobí aranže květinových mistryň oboru, aranžérek Jarmily a Petry Pejpalových. I tato neobvyklá symbióza zvýrazní mimořádný počin zvaný Pocta vozům Škoda.

Dalším unikátem bude vůz Laurin & Klement G. Autem se svezla dokonce slavná závodnice Eliška Junková. Před sedmapadesáti lety se na tomto voze s Aloisem Samohýlem účastnila vzpomínkového závodu k 60. výročí sicilského závodu Targy Florio. Přijeli rovněž na pozvání závodníka Louise Chirona do Monaka k vyjížďce historických aut na oslavu založení Monte Carla.

„Vystavený vůz je pouze jedním ze dvou dochovaných kusů. Bude to výjimečné shromáždění historických skvostů. V takovém rozsahu nebývalé. Chtěl jsem, aby unikáty z naší sbírky byly k vidění pohromadě právě v našem kraji a pro návštěvníky z okolí. Věřím, že to bude zážitek z těch neopakovatelných,“ dodává Ladislav Samohýl.

Jako třešničku na pověstném dortu je na výstaviště na sobotu 19. srpna připraven i mezinárodní sraz vozidel značky Bugatti. Francouzské krásky tak zcela výjimečně a na jediný den ozdobí Hanácké Athény. Otevřeno bude na Výstavišti Kroměříž denně od 9 do 16 hodin, vstupné je 120 korun, děti do 150 centimetrů výšky jdou s rodiči i prarodiči zdarma.

Partnerem akce je Barum. Symbol spolehlivosti již 75 let.

Výběr vozů

www.samohylmotorveteran.cz

www.skoda-storyboard.com/voiturette-a-1906

www.skoda-storyboard.com/110-r-erko-1971

www.skoda-storyboard.com/skoda-superb-3000-ohv-1939

Kontakt pro média

Michaela Ohlídalová

+420 734 487 813

ohlidalova@vystavistekromeriz.cz

www.vystavistekromeriz.cz/pocta vozům Škoda

www.facebook.com/VystavisteKromeriz