Vstupenky
09.08.2023

SE VSTUPENKOU NA LETNÍ FLORII ZDARMA ZA MODERNÍM UMĚNÍM

Jedinečnou příležitost obohatit své zážitky z letní části výstavy Floria 2023 na našem Výstavišti mají letos všichni, kteří k nám dorazí.

„Naše město má už několik měsíců opravdu unikátní galerii současného výtvarného umění. V prostorách chátrajícího objektu bývalé konírny původně z poloviny 19. století ji v dubnu letošního roku otevřel úspěšný kroměřížský podnikatel a patriot města Josef Maixner, významný sběratel soudobého umění a mecenáš, který dává příležitost k prezentaci především nastupující mladé generaci našich výtvarných umělců,“ představuje objekt v centru Kroměříže i jejího majitele ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný.

Každý, kdo si zakoupí vstupenku na renomovanou akci pro zahrádkáře, zahradníky, chalupáře a kutily, tak může zdarma vyrazit do Maixnerovy galerie Pekelné sáně.

„Mám několik sběratelských zásad. Ta první je, že se chci v umění vzdělávat sám a zlepšovat si intuici a podle toho se rozhodovat, co koupím. Druhá, že pro mne není umění pouhá investice a třetí, aby bylo mnou sbírané umění vidět. Nechci, aby se ukrývalo někde v depozitáři. Proto srdečně zvu návštěvníky Florie, ale samozřejmě nejenom je, aby se přišli podívat, potěšit, inspirovat se a obohatit uměleckými vjemy,“ dodává Maixner.

Galerie Pekelné sáně sestává ze tří výstavních prostor. Během roku se zde prezentují umělci na dvanácti výstavách. Projekty jsou obohaceny tradičními čtvrtečními přednáškami, prohlídkami sbírek a workshopy s výtvarníky mnoha žánrů s jednotným začátkem v 17.30.