Vstupenky
06.09.2023

SVATOVÁCLAVSKÉ SLAVNOSTI PIVA A SKVĚLÉ MUZIKY

Fanoušci chmelového moku si do kalendáře na sobotu 9. 9. 2023 značí Svatováclavské slavnosti na Výstavišti v Kroměříži. Desátý ročník pivní fiesty nabídne to nejlepší osvěžení z moravských pivovarů za doprovodu předních interpretů československé hudební scény.

„Bude to oslava dobrého jídla a pití, kde chceme lidem přiblížit pivní kulturu prostřednictvím odborníků z nejvýznamnějších moravských pivovarů. Proto do programu zařazujeme školu čepování piva, besedy se sládky, kulinářskou show na téma pivních receptů a taky soutěže s tématikou, která se vztahuje k národní pivní kultuře,“ láká ředitel výstaviště Pavel Konečný.

Rozmanitá bude samozřejmě nabídka pivních speciálů, ale neméně pestrá bude i hudební produkce. Na dvou pódiích se prostřídá desítka kapel v čele s Děda Mládek Illegal Band, IMT Smile, Arakain nebo legendární Pražský výběr.

V rámci doprovodného programu zaujme ukázka historického pivovarského nákladního vozidlanebo soutěže o nejlepší pivní knír a nejsilnějšího pivaře. Ale také škola čepování piva, kde se hosté zábavnou formou dozví, jak o pivo pečovat a jak ho správně čepovat.

O zajímavou podívanou se postará Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje, kroměřížská jednotka předvede stříhání automobilových vraků a ukázku vyproštění po dopravní nehodě.

Symfonii chutí návštěvníkům naladí trojice pivních speciálů, z nichž každý má svůj osobitý charakter a příběh.

Václav 12 – svatováclavský ležák Uvařený litovelským sládkem Petrem Kosteleckým podle tradiční receptury na počest patrona všech pivovarníků, svatého Václava. Tento jedinečný, natřikrát chmelený ležák nadchne svou harmonickou chutí s lahodnou hořkostí, plností a charakteristickými rysy jednotlivých druhů sladů – českého, bavorského a karamelového.

LITOVEL Sváteční ležák 13 Speciální pivo, uvařené u příležitosti letošního výročí 130 let pivovaru LITOVEL. Vyniká svou zlatou barvou, příjemným chmelovým aroma a harmonicky plnou chutí s výraznou hořkostí. Uvařené dle originální receptury na stupňovitost 13 výhradně tradičními postupy z moravského sladu a českého chmele zraje v ležáckých sklepích více než 100 dní.

LITOVEL Josef 11,5 Hořký světlý ležák s výraznou, a přitom vybroušenou hořkostí. Jeho vůně čerstvě načesaného chmele a harmonicky sladěné chuti je docíleno díky dvojité dávce tršického chmele na závěr chmelovaru a dobou zrání v ležáckých tancích 40 dní. Tento jedinečný ležák má 32 jednotek hořkosti IBU. Což je odkaz na věk Josefa Svozila, který ještě před založením Pivovaru Litovel, v roce 1879, ve svých 32 letech založil první chmelnici. Čepování proběhne přímo z tanku

Začíná se v sobotu 9.9. ve 13:00 a kohouty píp se spolu s hudebníky zastaví až o půlnoci. 13:30 ŠKOLA ČEPOVÁNÍ PIVA, KUCHAŘSKÁ SHOW

14:00 UKÁZKA ZÁSAHU HASIČSKÉHO ZÁCHRANNÉHO SBORU ZK

15:30 ROZHOVOR SE SLÁDKEM PIVOVARU LITOVEL

16:00 PIVNÍ SOUTĚŽE

17:30 ŠKOLA ČEPOVÁNÍ PIVA, KUCHAŘSKÁ SHOW

https://www.vystavistekromeriz.cz/akce/2023-09-09-svatovaclavske-slavnosti-2023

Hlavním partnerem akce je pivovar ZUBR. ZUBR - Síla chuti.

Majitelé online zakoupených vstupenek mohou do páteční půlnoci soutěžit o pivo na rok zdarma prostřednictvím sociálních sítí pořadatele.

Kontakt pro média

Michaela Ohlídalová

+420 734 487 813

ohlidalova@vystavistekromeriz.cz

www.vystavistekromeriz.cz

www.facebook.com/VystavisteKromeriz