Vstupenky
01.02.2024

VÍCE NEŽ PADESÁT AKCÍ PRO VEŘEJNOST – TO JE VÝSTAVIŠTĚ KROMĚŘÍŽ V ROCE 2024

V novém roce nové výzvy. Výstaviště Kroměříž chce letos veřejnosti nabídnout nejširší možné spektrum akcí, v nichž se takříkajíc najde úplně každý. Vedle osvědčených výstav a festivalů z předešlých let také zbrusu nové formáty, jimiž chce zpestřit už tak bohatý program ve svém jedinečném areálu, který jasně dominuje ve sféře zábavy a poučení celému Zlínskému kraji. Loni sem zavítalo přes 300 000 návštěvníků. A to naplňuje dobrými pocity všechny, kteří se na chodu Výstaviště Kroměříž podílejí. Ředitel Pavel Konečný samozřejmě nemůže být výjimkou.

„Zájem o akce je mezi veřejností značný a stejně tak to je i mezi vystavovateli. Spoustu osvědčených pořádáme sami, rádi nabízíme naše prostory i těm, kteří přicházejí s novými smysluplnými vizemi. Start už máme v tomto směru za sebou. Wedding and Fashion show, jinak řečeno velký svatební a módní veletrh. Takže dva dny plné svatebních šatů, obleků, prstenů a mnoho dalšího včetně módy řekněme nesvatební. A hned v lednu pokračujeme tradičními Chovatelskými trhy a následuje Čokoládový festival,nastiňuje dny velmi blízké ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný.

Letošní harmonogram slibuje v moderním areálu hned 57 akcí, což je bezkonkurenčně dosavadní rekord. V každém měsíci, v každém ročním období i počasí si na své přijdou vyznavači mnoha koníčků a profesního zaměření. Výstaviště se bude i letos opírat o osvědčené a časem prověřené výstavy Floria, které se tradičně těší velkému zájmu veřejnosti.

„Určitě si dovolím už teď pozvat všechny zahrádkáře, zahradníky, kutily a chovatele a činorodé lidi vůbec na výstavu Floria Po dobrých zkušenostech z předešlých let ji také tentokrát uspořádáme podle ročních období na jaře, v létě a na podzim. Přičemž na přelomu dubna a května rozdělíme jarní Florii na dvě části, tak, jak se nám to osvědčilo v minulém roce,“ připomíná Pavel Konečný.

Letošní Floria Jaro v termínech 27. 4. – 1. 5. a 4. 5. – 8.5. nabídne rozšířený nedělní program pro rodiny s dětmi a taky mimořádnou a dosud nevídanou originální multimediální květinovou expozici Láska v oblacích. V jarních měsících bude na výstavišti určitě hodně rušno, ať už půjde o akce, které veřejnost dobře zná z minulosti, anebo si je bude moci na Výstavišti Kroměříž často doslova ochutnat a vychutnat poprvé. „Uskuteční se velká prodejní výstava Myslivost a příroda a nově například gastrofestival Chutě Zlínského kraje, to bude výběr toho nejlepšího z našeho kraje. Vedle regionálních dobrot budou k vidění inspirativní prezentace nejkrásnějších turistických cílů a samozřejmě přehlídka rozmanitého folkloru. Vstupné bude v pátek a sobotu 17. a 18. 5. zdarma.

Další novinkou jsou 24. – 25.5. Dny hasičů Zlínského kraje, což je ukázka techniky a umu profesionálních hasičů, ale i pohled do historie a prezentace dobrovolných hasičů. A chybět nebude ani požární sport a doprovodný kulturní program,“ zve ředitel Konečný.

  Výstaviště Kroměříž v loňském roce úspěšně představilo i řadu akcí pro fanoušky automobilismu a letos tomu nebude jinak. Francouzské krásky Bugatti vystřídají němečtí gentlemani značky Mercedes. Skvosty luxusní automobilky se představí 19. – 25. 8. a chybět nebudou ani klenoty ze sbírky zlínského patriota a sběratele Ladislava Samohýla.

Součástí kalendáře samozřejmě zůstávají festivaly a koncerty oblíbených hudebních uskupení. Za všechny například 7. 9. Svatováclavské slavnosti, kde se představí špičkové kapely a to nejlepší moravské pivo. Do širokého spektra zábavy a poučení se zařadí jako obvykle i chovatelské trhy, festivaly zdraví, hobby setkání sběratelů, výměnné dny a program pojede až do samého konce roku.

„Mohu, a to velmi rád, ubezpečit naše početné návštěvníky a příznivce, že jsme tu jako pokaždé pro celou rodinu. Malí a mladší určitě využijí atrakcí a pohybových aktivit v Dětském světě, u nás na výstavišti nabídneme pokaždé mimo jiné bohatý kulturní program a lahodné občerstvení, ceny vstupného budou jako dosud na velmi rozumné úrovni,“ dodává potřebné náležitosti ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný.

Myslivost a příroda 13. a 14. 4. 2024

Floria Jaro 27. 4. – 1. 5. a 4. 5. – 8. 5. 2024

Chutě Zlínského kraje 17. a 18. 5. 2024

Dny hasičů Zlínského kraje 24. a 25. 5. 2024

Mercedesy na Výstavišti 19. – 25. 8. 2024

www.vystavistekromeriz.cz/kalendar-akci/

Kontakt pro média

Michaela Ohlídalová

+420 734 487 813

ohlidalova@vystavistekromeriz.cz

www.vystavistekromeriz.cz

www.facebook.com/VystavisteKromeriz